کاهش حجم تصاویر در وردپرس با افزونه WP Smush

کاهش حجم تصاویر در وردپرس با افزونه WP Smush

با سلام خدمت تمامی علاقه مندان به وردپرس و همراهان سایت Daseny. در این آموزش میخواهیم به بحث کاهش حجم تصاویر در وردپرس با افزونه WP Smush بپردازیم.

این روزها تمامی صاحبان وب سایت ها به دنبال راهی برای فشرده سازی عکس های آپلود شده در سایتشان هستند. دلیل این موضوع هم این است که حجیم بودن تصاویر علاوه بر اشغال فضای هاست باعث می شود که صفحات سایت به کندی لود شوند. در نتیجه سئو سایت ما آسیب ببیند و کاربران آن هم کاهش یابد. بنابراین باید تا می توانیم تصاویر را فشرده کنیم. فشرده سازی تصاویر ممکن است برای افرادی که سایت خود را کدنویسی کرده اند نیاز به ابزارهایی داشته باشد. ولی در وردپرس مانند همه موضوعات دیگر برای این مسئله هم افزونه هایی وجود دارد. یکی از بهترین افزونه ها برای فشرده سازی تصاویر در وردپرس، افزونه WP Smush هست که در ادامه با روش کار با آن آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

کاهش حجم تصاویر در وردپرس با افزونه WP Smush

برای نصب این افزونه کافیست عبارت wp smush را در بخش افزودن افزونه وردپرس سرچ و افزونه ای که در تصویر مشخص شده است را نصب کنید.

افزونه wp smush

پس از نصب افزونه بخشی به نام فشرده سازی تصاویر یا smush در نوار کناری مدیریت وردپرس شما نمایش داده می شود. زمانی که برای نخستین بار وارد آن می شوید با تصویر زیر روبه رو می شوید و می توانید تنظیمات اولیه افزونه را انجام دهید.

تنظیمات اولیه افزونه

در این صفحه بر روی BEGIN SETUP کلیک کنید تا به مرحله بعد روید.

تنظیمات اولیه افزونه wpsmush

در این صفحه با فعال کردن گزینه Automatically optimize new uploads این امکان را به افزونه می دهید که هر موقع تصویر جدیدی در سایت آپلود شد خودکار آن را فشرده کند. سپس روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعد روید.

تنظیمات اولیه افزونه

در این صفحه با فعال کردن گزینه strip my image meta data افزونه اطلاعات تصاویر مانند تاریخ و … را نیز فشرده می کند.

فشرده سازی تصاویر

دفعات بعدی که وارد اسموش شوید با این صفحه روبه رو می شوید. که می توانید گزارشی از فشرد سازی تصاویر برحسب درصد و حجم (مگابایت) مشاهده کنید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه کل SMUSH در حال حاضر تمامی تصاویر آپلود شده در سایت را فشرده کنید.

فشرده سازی پوشه

شما با استفاده از افزونه WP Smush این امکان را دارید که تصاویر موجود در یک پوشه را فشرده کنید. برای اینکار وارد بخش فشرده سازی دایرکتوری شوید و با استفاده از گزینه انتخاب دایرکتوری پوشه مورد نظر را انتخاب کنید.

امکانات دیگر افزونه در نسخه Pro قابل دسترسی می باشد و برای استفاده از آن امکانات باید نسخه کامل افزونه را خریداری کنید. همچنین با خرید نسخه Pro می توانید حجم تصاویر را بیشتر کاهش دهید.

در این آموزش با کاهش حجم تصاویر در وردپرس با افزونه WP Smush آشنا شدیم. لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما بنویسید. همچنین اگر سوالی داری می توانی در بخش نظرات بازگو کنید. ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهیم بود.

اگر به وردپرس علاقه دارید می توانید در دوره طراحی سایت با وردپرس ما ثبت نام کنید تا در کوتاهترین زمان متخصص وردپرس شوید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
آخرین محصولات