D A S E N Y

با سلام خدمت تمامی همراهان سایت Daseny. در این مقاله قصد معرفی افزونه ای برای انتشار خودکار مطالب وردپرس در تلگرام را داریم.

همانطور که می دانید تلگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در سراسر جهان می باشد. این شبکه اجتماعی در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. اگر شما یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرده اید یا قصد اینکار را دارید حتما باید در این شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشید. اگر شما بخواهید به صورت دستی تمامی مطالب منتشر شده در سایت را در گروه یا کانال تلگرامی خود نیز انتشار دهید، ممکن است کار خسته کننده ای یاشد. ولی ما برای شما پیشنهادی داریم. پیشنهاد ما استفاده از افزونه wp telegram است. افزونه به صورت خودکار آن دسته از مطالب را که معین کرده اید به صورت خودکار در تمامی کانال ها و گروه های شما انتشار می دهد.

شما می توانید این افزونه را از پایین همین آموزش یا از مخزن وردپرس دانلود کنید.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

پس از دانلود و نصب افزونه wp telegram در نوار مدیریت وردپرس شما گزینه ای تحت عنوان همین نام نمایش داده می شود.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

با کلیک بر روی این گزینه وارد تنظیمات افزونه می شویم.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

همانطور که در صفحه تنظیمات افزونه توضیح داده شده است ابتدا باید در تلگرام در ربات botfather یک ربات برای خود ساخته و توکن آن را در قسمت مشخص شده در تصویر بالا وارد کنید. در پایان نیز گزینه آزمایش توکن کلیک کنید. برای ساخت ربات تلگرام می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

ابتدا در قسمت جستجو تلگرام عبارت botfather@ را وارد کرده و وارد ربات نمایش داده شده شوید.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

مانند تصویر بالا پس از استارت ربات ابتدا عبارت newbot/ را وارد کنید. سپس از شما می خواهد که یک نام برای ربات خود انتخاب کنید. در مرحله آی دی ربات را از شما می پرسد. دقت کنید که آی دی ربات حتما باید با عبارت bot و یا عبارت bot_ به اتمام برسد. پس از وارد کردن این اطلاعات توکن ربات برای شما ارسال می شود. (قسمت مشخص شده در تصویر) شما باید این توکن را در افزونه وارد کنید.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

همانطور که می بینید پس از وارد کردن توکن و کلیک بر روی گزینه آزمایش توکن، آی دی و نام ربات تشخیص داده خواهد شد.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

در این بخش می توانیم قسمت های مختلف افزونه را فعال کنیم. دقت کنید که با فعال سازی هر کدام از این گزینه ها و ذخیره تنظیمات، زیرمنویی با همان نام به منو wp telegram اضافه خواهد شد.

Post to Telegram: فعال سازی این گزینه باعث می شود که مطال سایت در تلگرام منتشر شوند.

Private Notifications: با فعال کردن این گزینه نوتیفیکیشن های ربات به ایمیل شما ارسال می شود.

Proxy: اگر از هاست ایران استفاده می کنید. یا قصد استفاده از پروکسی برای ربات را دارید، می توانید این گزینه را فعال کنید.

ما در اینجا تنها گزینه نخست را فعال می کنیم و گاری به موارد بعدی نخواهیم داشت.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

گزینه اول مشخص می کند که آیا تصاویر و فایل ها در تلگرام منتشر شود یا خیر. در قسمت می توانیم معین کنیم که لاگ های افزونه برای ما ذخیره شوند یا خیر و گزینه آخر نیز تعیین می کند که با حذف افزونه تنظیمات آن حذف شود یا خیر. در پایان بر روی ذخیره تنظیمات کلیک می کنیم.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

در مرحله بعد وارد قسمت Post to Telegram می شویم.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

در این مرحله می توانیم با وارد کردن آی دی کانال یا گروه هایی که قصد انتشار مطالب سایت در آن ها را داریم، این موارد را به لیست افزونه اضافه کنیم. همچنین با کلیک بر روی ارسال متن آزمایشی می توانیم از صحت عملیات مطمئن شویم.

انتشار مطالب وردپرس در تلگرام

در این مرحله معین می کنیم که چه نوعی از مطالب در تلگرام منتشر شوند. همچنین میتوانیم تعیین کنیم که در زمان انتشار مطالب این اتفاق رخ دهد یا بروزرسانی آن ها و یا هردوی این موارد.

تنظیمات دیگر افزونه انتشار مطالب وردپرس در تلگرام یا همان wp telegram اختیاری است و می تونید براساس نیاز خودتان آن ها را انجام دهید.

دانلود افزونه

مطالب اخیر

پیام بگذارید